books in my belly

Catwoman - Under Pressure

2015. február 21. 11:44 - RobFleming

catwoman-v3_3.jpg(Catwoman vol.3 #25-33) (2004) (írta: Ed Brubaker; rajzolta: Paul Gulacy, Sean Philips, Stefano Guadiano, Diego Olmos)

a rossz környékeket nehéz megmenteni. mert hiába nyersz meg egy csatát, mindig lesz, aki be akar nyomulni a hatalmi vákuumba, aki le akarja fölözni a terület bevételeit. így selina-nak újra munkába kell állnia. bár most is vannak lelkileg megterhelő durvulások (kezdésnek agyonvernek egy embert), de most inkább fizikailag gyötrik hősnőnket, ezzel eltolva a hagyományosabb szuperhősös történetek felé a hangulatot (a szokásos tápos gonoszt is kipipáljuk). de bekúszik a noir mellé egy másik ponyva-zsáner is, ahogy az egyiptomi misztikum hangsúlyossá válik egy füzetben, és átveszi a hatalmat a b-filmes kaland-érzet. szomorú vagyok, hogy most sem sikerült egy rajzolóval végig vinni egy történetet, bár paul gulacy-val szemben is vannak ambivalens érzéseim, mert olyan, mintha pénzfeldobással döntené el, hogy a következő kockában szépen vagy pocsékul húzza a vonalakat (igaz, selina testét mindig dögösre tudja rajzolni...). ($02.21.)

komment

Superman - For Tomorrow

2015. február 21. 11:40 - RobFleming

superman-tomorrow.jpg(Superman vol.2 #204-215) (2004-2005) (Írta: Brian Azzarello, rajzolta: Jim Lee)

azért nem lehet könnyű írói feladat megtalálni ennek a tökéletes kiscserkésznek azt a pontját, ami érdekes lehet az olvasók számára -és brian azzarello nem járt rossz nyomon, amikor a tökéletlen emberségét emelte ki, a kényszert az emberek megmentésére, a felelősség súlyát, és a hitet, hogy mindenre képes. ez utóbbi különösen hangsúlyos lett, de mi mást várnék, ha egy papot tett meg társ-főszereplőnek, aki hasonlatosan az acélemberhez, tele van kétségekkel. de azokból bőven kijutott jézusnak is, mert nem, nem szeretném elmismásolni, hogy a nyilvánvaló párhuzam a superman-kultusz és a katolikus hit között erőteljesen megjelenik, képben és szövegben egyaránt. először kicsit sajnáltam, hogy a nagyon is emberi kezdést megtörte a fel-update-elt lény a maga nem-evilágiságával, de aztán szépen fejlődött fel a történet is, kerültek bele egyre fantasztikusabb és tipikusan superman-es elemek -arról nem beszélve, hogy az ilyen nagyívű dc-s történetek írói mindig késztetést éreznek arra, hogy a nagynevű szövetségesek összecsapjanak párszor. de aztán elült minden csatazaj, és itt maradt nekünk ez a tépelődő emberi szuperhős, akinek csak a teste acél, a szíve biztos, hogy nem. (tudom, hogy vizuálisan könnyen megvezethető vagyok, de engem jim lee mindig le tud nyűgözni, nekem hozzá tartoznak a képregényekhez a széles állkapcsú férfiak és a tökéletes testű gyönyörű nők.) (vicces, hogy pár füzet után eszméltem rá, hogy én ezt már olvastam pár éve, de így is élvezetes volt végig.) ($02.15.)

komment

Catwoman - No Easy Way Down

2015. február 21. 11:37 - RobFleming

catwoman-v3_2.jpg(Catwoman vol.3 #10-24) (2002-2003) (írta: Ed Brubaker; rajzolta: Brad Rader, Cameron Stewart, Javier Pulido)

szerintem ed brubaker magára értette, amikor a ’könyörtelen’ címet adta a kötet egyik szegmensének... mert értem én, hogy ez egy felnőttesebb, érett sztreccsruhás történet (azért nem írok szuperhőst, mert selina -szerencsére- nem az), de azért ennyire lehet, hogy nem kéne alámeríteni hősnőjét -és mindenki mást körülötte. bebizonyosodott, hogy nem csak a szájuk jár, hogy az east end egy rossz környéke gotham-nek. ahol nem csak piti bűnözők vannak, akik beérik annyival, hogy megböknek egy sikátorban. nekünk sem volt könnyű átérezni azokat a gyötrelmeket, amiket a pokolra-szállás közben átéltek a karakterek, így nem csoda, hogy mély nyomokat hagyott rajtuk a sok elképzelhetetlen seb. így szükség volt az utána jövő három füzetre, ahol beleláthattunk a lelkükbe, ahogy szedegették az összetört darabokat. de nem emiatt hagytam félbe az olvasást egy időre itt, hanem a csúnya rajzok vették el egy kicsit a kedvem. pedig érdemes volt kitartani, jött a minőségi ugrás rajzilag, az írásban meg gondolom érezte az alkotó, hogy ki kell kicsit könnyíteni, vissza kell hozni a karaktereket a fényre. így elvitte őket gotham-ből egy kis túrára a dc-világba, kicsit nosztalgiázni kevésbé ismert hősökkel is. túl vagyunk a nehezén, és ilyenkor az ember nyújtaná tovább olyanoknak, akik még mindig azt károgják, hogy a képregény gyerekeknek való... ($02.15.)

komment
süti beállítások módosítása